řecký lilkový salát melitzanosalata v misce

Řecký lilkový salát – melitzanosalata

Lilkový salát je součástí každé tradiční kuchyně oblasti východního středomoří. Řecký lilkový salát μελιτζανοσαλάτα (melitzanosalata) je obdobou syrského a libanonského baba ganoush, tureckého abagannuş, izraelského chatzilim a dalších.

Přesto, že se jedná o poměrně jednoduchý pokrm, existuje obrovské množství jeho variant. Nejen mezi jednotlivými zeměmi, ale i mezi jejich regiony. Tenhle recept je takovou základní podobou řeckého lilkového salátu a určitě si v budoucnu připravíme i některé další variace.

řecký lilkový salát v hliněné hnědné misce, servírovaný s olivami a s petrželovou natí

V Řecku (podobně jako v dalších zmiňovaných zemích) se lilkový salát podává nejčastěji jako součást mezze. Mezze jsou menší pokrmy, které lidé u jednoho stolu sdílí, buď jako předkrmy před dalším chodem, nebo jako občerstvení k pití. Já jsem obrovský milovník mezze a mohla bych celé dny vymetat různá mezedopoleía. To jsou restaurace podávající výhradně mezze. Ze společenského hlediska jsou srovnatelné s českou hospodou – Řekové a Řeckyně se v nich schází s přáteli a společně jedí, případně i pijou. Mně bohatě stačí to jídlo. 😊

ingredience pro řecký lilkový salát - lilek, česnek, petržel, citron, sůl

Ingredience:

  • 1 velký lilek (nebo dva menší)
  • 1 stroužek česneku
  • 3 lžíce citronové šťávy
  • 4 lžíce olivového oleje
  • špetka mořské soli
  • čerstvě mletý pepř
  • kalamata olivy
  • čerstvá petrželová nať

Postup – jak připravit řecký lilkový salát:

Lilek omyjeme a propícháme vidličkou ze všech stran. Vložíme ho do trouby předehřáté na 200° a pečeme asi 50—60 minut. Pozor, z lilku bude při pečení téct tekutina, umístěte ho proto do nějaké zapékací mísy, nebo na plech. Je možné, že se bude lilek zvenku trochu připalovat. To ale nevadí, budeme potřebovat pouze dužinu, připalování lilku alespoň dodá trochu uzenou chuť.

Upečený lilek podélně rozřízneme. Lžící vydlabeme dužinu, vložíme ji do cedníku a necháme pár minut odkapávat za občasného zamíchání a mačkání lžící. Dužinu je třeba částečně zbavit tekutiny, aby měl salát ideální konzistenci.

Okapanou dužinu nakrájíme nožem a umístíme do misky. Přidáme utřený nebo rozdrcený stroužek česneku, citronovou šťávu, 3 lžíce olivového oleje (čtvrtá lžíce přijde až později), sůl, pepř a důkladně promícháme. Podáváme s kalamata olivami, čerstvou petrželovou natí, polité lžičkou olivového oleje a posypané čerstvě namletým pepřem.

při přípravě řeckého lilkového salátu se lilek peče celý v troubě, je proto třeba propíchat ho ze všech stran vidličkou

Mohlo by vás zajímat:

Příspěvky o životě v Řecku

Video Co jsem dnes jedla poprvé z Atén

Zaujal tě článek? Nezapomeň ho sdílet se světem

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.